خانه / خرید دستگاه سونوگرافی / قیمت انواع دستگاه سونوگرافی دامی در ایران

قیمت انواع دستگاه سونوگرافی دامی در ایران

قیمت دستگاه سونوگرافی در دامپزشکی در چه رنجی است؟ خرید دستگاه سونوگرافی دامی در ایران برای چه کاربردهایی انجام می شود؟ یک دستگاه سونوگرافی تا چه حد دقیق و ایمن است؟ دستگاه سونوگرافی دامپزشکی دست دوم را از کجا بخریم؟ انواع دستگاه قابل حمل چه تفاوت هایی با هم دارند؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه شوید.

 

دستگاه سونوگرافی دامی

امروزه استفاده از سونوگرافی در دامپزشکی یکی از روش های بسیار مؤثر در بررسی اندام های داخلی حیوانات است. دستگاه سونوگرافی دام در زمینه تشخیصی بسیار مفید می باشد. در این بین دستگاه های سونوگرافی دامی که کوچک تر و قابل حمل باشند جهت استفاده کاربران بصرفه تر است. در نتیجه کارایی بیشتری برای انواع حیوانات خواهند داشت. در یک دستگاه سونوگرافی با کمک امواج صوتی با فرکانس بالا، تصاویری از بخش معاینه شده قابل رؤیت است. با این روش می توان اندام درونی دام را بررسی نمود.

خرید دستگاه سونوگرافی دامی با چه هدفی انجام می شود؟

به دلیل خواسته های مصرف کننده در بازار و بالا بردن سطح ایمنی مواد غذایی دامی، تمرکز فزاینده ای بر صنعت دامی و سلامت دام ها صورت می گیرد. محققان دامپزشکی بطور معمول از دستگاه سونوگرافی دامی در موارد زیر بهره می گیرند:

  • بررسی وضعیت آبستنی دام
  • پیشگیری و درمان انواع بیماری های داخلی دام

با توجه به قیمت بالای دام در کشور، اطمینان از سلامت دام اهمیت فوق العاده ای دارد. از طرفی اطلاع از بارداری دام در بسیاری مواقع می تواند منجر به مراقبت بیشتر دام شود. از این گذشته در بسیاری از مواقع به دلیل مسائل اقتصادی و خرید و فروش دام های اصیل و با نژاد، دامداران علاقه مند به دانستن وضعیت آبستنی حیوانات خود می باشند. البته کاربردهای دستگاه سونوگرافی دامی به دو مورد فوق محدود نمی شود.

قیمت دستگاه سونوگرافی دامی

کارکرد دستگاه سونوگرافی دامی چگونه است؟

دستگاه سونوگرافی دامی با استفاده از امواج مافوق صوت کار می کنند. رویه کار به زبان ساده به این صورت است که زمانی که پروب روی بدن حیوان قرار می گیرد، امواج مافوق صوتی را تولید میکند و وارد بدن می کند. این امواج با گوش انسان قابل شنیدن نیست. با ورود این امواج به بدن و برخورد با اندامهای مختلف، بخشی از این امواج آلتراسوند برگشت می کند و توسط پروب دریافت می شود.
امواج دریافتی وارد دستگاه شده و با استفاده از پردازنده هایی با تکنولوژی بالا تبدیل به تصویرهایی می شود که توسط دامپزشکان قابل درک می باشد.

خرید دستگاه سونوگرافی دامی

دقت دستگاه سونوگرافی دامی چقدر است؟

سوال مهمی که بارها و بارها از کارشناسان پرسیده می شود، دقت دستگاه سونوگرافی دامی هست. ابتدا باید دید که منشور شما از دقت چیست؟
دقت یک دستگاه اگر بر مبنای وضوح و جزییات ثبت شده در تصویر می باشد شامل موارد زیر است:

  • نوع پروب و فرکانس مورد استفاده
  • رزولوشن دستگاه سونوگرافی
  • تکنولوژی به کار رفته در دستگاه سونوگرافی دامی 
  • مهارت کاربر دستگاه و…

تخمین آبستنی با دستگاه سونوگرافی دامپزشکی

احتمالا در بسیاری از اوقات متظور شما از دقت، مدت زمان تخمین آبستنی است. به عبارت دیگر دوست دارید بدانید این دستگاه جنین چند روزه را نشان می دهد. در پاسخ به این سوال باید گفت باز هم موارد فوق در این خصوص نقش دارند. برخی پروب ها برای بعضی حیوانات باید به کار برده شوند. این پروب ها به دلیل فرکانس بالا عمق کمتری را در دقت بالاتری تصویربرداری میکنند. در چنین شرایطی چنانچه دامپزشک مهارت کافی داشته باشد جنین زیر یک ماه را می تواند رویت کند. در برخی شرایط شما نیاز به استفاده از پروبهای دیگر دارید در این صورت جنین های با عمر بیشتر قابل تصویر برداری خواهند بود.

دستگاه سونوگرافی دامی

قیمت دستگاه سونوگرافی دامی

پاسخ به سوال قیمت دستگاه سونوگرافی دامی شاید سخت ترین پاسخ ها باشد. چون در روزگاری زندگی می کنیم که قیمت اجناس به دلایل مختلف مدام در حال صعود است. در این میان قیمت دستگاه سونوگرافی دامی با توجه به وابستگی به واردات، در تلاطم دو دریای تحریم و قیمت دلار می باشد. این اتفاق در مورد دستگاه های سونوگرافی پیرفته انسانی نیز صادق است. اما برای این که این سوال را بی پاسخ نگذاریم می توان گفت در زمستان ۹۸ برای خرید دستگاه سونوگرافی دامی نو، بسته به نوع کاربری بین ۳۰ تا ۱۵۰ میلیون نیاز به هزینه دارید. این رقم با توجه به نیاز شما متفاوت است. چنانچه برای دام بزرگ نیاز به دستگاهی کارامد دارید که سبک باشد و به راحتی نیاز شما را برطرف کند، موارد کالر داپلر گران قیمت، هزیته کرد اضافه است.
و اما قیمت دستگاه سونوگرافی دامی کارکرده بعضا تا زیر ۱۰ میلون هم آمده که البته نیاز به بررسی و تست دارد تا کمترین ریسک در خرید دستگاه سونوگرافی دامی متوجه شما شود.
به هر حال تعیین بهترین دستگاه سونوگرافی دامی نیاز به مشاوره دارد که در این زمینه کارشناسان ما آماده راهنمایی شما هستند.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید:
واحد مشاوره و فروش
مهندس اسدی: 09129641262
پشتیبانی تلگرامی: hosseinasadi_ad@
پست الکترونیکی:info.iranmedico1@gmail.com

مطلب پیشنهادی

دستگاه سونوگرافی گوسفند

دستگاه سونوگرافی گوسفند با گارانتی دو ساله

فروش دستگاه سونوگرافی گوسفند با گارانتی دو ساله با بیشترین بازدهی و کیفیت بالا قابل …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام